سخنرانی پرفسور جلالی در سمینار دانشگاه هوشمند

3 سال پیش administrator دکتر جلالی پدر فناوری اطلاعات ایران که به دعوت دانشگاه فرهنگیان در سمنار دانشگاه هوشمند حضور داشتند در سخنانی بر ضرورت ورود هوشمندانه و استفاده های صحیح و منطقی از علم فن آوری ارتباطات و اطلاعات و همگام شدن با پیشرفته های روز دنیا در این عرصه تاکید کرد.
1 Shares

علی اکبر جلالی با بیان اینکه نقش دنیای مجازی در پیشبرد اهداف آموزشی انکارناپذیر است، اظهار داشت: پهنای باند ایران حدود ۲۰۰ برابر با پهنای باند اینترنت در کشورهای توسعه یافته فاصله دارد.

پدر فناوری اطلاعات ایران با اشاره به اینکه ۴۰ میلیون نفر در ایران از گوشی هوشمند استفاده می کنند، گفت: هر کشوری که پیشرفته کرده IT مثل سونامی باعث پیشرفت در آنجا شده است.

این استاد دانشگاه علم و صنعت ایران با بیان اینکه ۸۰ درصد زندگی آینده ما به زودی در فضای مجازی خلاصه می شود، عنوان کرد: اینترنت انسانی تمام و اینترنت اشیاء در جهان آغاز شده است.

صاحب نظریه موج چهارم عصر مجازی تصریح کرد: ما باید جهانی بیاندیشیم و در چارچوب این اندیشه ها به صورت عملیاتی نظام آموزشی خود را اداره کنیم.

وی با بیان اینکه کارآفرینی در دنیای امروز به واسطه ICT انجام می شود،اظهار داشت: کارآفرینان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات نقش ویژه ای در این زمینه ایفا می کنند.

پدر فناوری اطلاعات ایران با بیان اینکه مشاغل جدید دانش محور هستند، تاکید کرد: باید بتوانیم از فضای مجازی برای فروش محصولات و انجام تجارت استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه یکی از معضلات و دغدغه های اصلی جامعه امروز افزایش بیکاری است، عنوان کرد: مشاغل دانش بنیان بهترین راهکار برای مقابله با بیکاری است.

جلالی بیان کرد: نظام ما به این مسئله دست یافته که IT محور توسعه است و نظام آموزشی ما نیز باید بر این مبنا شکل گیرد.

وی با بیان اینکه تنها ۳ درصد اقتصاد دنیا به مسائل فیزیکی مرتبط می شود، بیان کرد: ۹۷ درصد اقتصاد اعتباری است و بر مبنای محور انسانی است.

جلالی با بیان اینکه متاسفانه نفوذ اثرگذاری ایران بر اقتصاد دنیا در بین ۱۸۱ کشور رتبه ۱۵۰ است، تصریح کرد: باید این میزان اثرگذاری را با دانایی افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه نقش فناوری در حوزه آموزش بسیار بالا است، عنوان کرد: وابستگی اقتصاد به تکنولوژی در دنیا ۷۸ درصد است و در ایران ۲۰ درصد است.

پدر فناوری اطلاعات ایران تاکید کرد: باید در کار حرفه ای محور باشیم و هر دانشجو در طول دوران تحصیل یک شغل داشته باشد.

وی با بیان اینکه می توان از تکنولوژی برای کشاورزی نوین استفاده کرد، تصریح کرد: باید دانشجویان را برای مشاغل دانش بنیان تربیت کرد.

وی به دانشجویان توصیه نمود باید همچنان به دنبال تغییر باشند چرا که تا چند سال آینده سیستم ارزشیابی، نمره دهی و مطالعه ی دانشجویان تغییر می کند و نظام نمره دهی تمام می شود و همه چیز عملیاتی می شود و کسی موفق است که بتواند برنامه های خود را با توجه به نرم افزار های جدید عملیاتی کند. وی معلم امروز را مقید به وقت و زمان خاص و یا کلاس درس خاصی ندانست وبیان نمود معلم امروز کسی است که خود همواره در حال یادگیری و یاددهی باشد. دراین سمینار ایشان با پخش برنامه های نمایشی و اسلاید های متنوع به مقایسه تارخ جهان در پیشرفت فناوری اشاره نمودند که درکشور ما نیاز به تلاش و کوشش فروان می باشد تا بتواند فاصله خود را با کشور های پیشرفته در این زمینه کمترنماید.

مقاله های مشابه